Life killer!!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Stres, stres, stres… Uffff!!!! 

psychosfera.blog.pl

 

Jak się okazuje niestety w naszym życiu nic nie może przyjść łatwo. Uczymy się, usilnie przygotowujemy. Jednym słowem robimy wszystko, co trzeba. Jednakże to po prostu nie wystarcza. Okropność! Jak się okazuje naukowcy udowodnili, że 62 % naszych obaw nigdy się nie spełnia. Podobno tylko ich  8%  jest uzasadnionych. I na dodatek to, co się zdarzyło prawdopodobnie się nie powtórzy, a jest to ok. 30% naszych zmartwień. O rany!! Z tego wynika, iż nie powinniśmy się niczym przejmować a jednak.

Charakterystyczny ścisk żołądka i nagły brak powietrza. Możemy wołać: Ludzie ratujcie!!, ale oni i tak nie przyjdą nam z pomocą. Każdy tylko powtarza znane formułki typu: Keep calm and feel good. Najlepiej to trzeba jeść ogromne ilości czekolady, która wytwarza tzw. hormony szczęścia. Jesteśmy troszkę bardziej zadowoleni, mamy bardziej rozjaśniony umysł i zwiększoną dawkę energii.

www.fanpop.com

Także:Jednym z efektów ubocznych, który wytwarza stres powoduje depresję, melancholię i zbytnie zainteresowanie innych osób. Nagle jak takie harpie krążą nad Tobą próbując dać Ci do zrozumienia, że się o Ciebie martwią. O ironio losu. I z jednej strony, ojejku, jak Ci poszły egzaminy, a z drugiej: ojejku, jak mi przykro. Trochę wazeliny, krzywy uśmiech i wszystkim się wydaje, że to jest w porządku. Najgorsze jest to, że czuć od tych osób wręcz okropny fałsz. Niektórzy to by nawet chcieli, aby przypadkiem czy jakoś tak powinęła nam się noga.  Ale w tym wypadku trzeba:

www.keepcalm-o-matic.co.uk

Z tego, co słyszałam to jedną z dobrych metod leczenia zaawansowanego stadium stresu jest pójście na dobrą imprezę albo skok na bunji. Zawsze też możemy wepchać się butami w czyjeś życie, żeby mu tak trochę poprzestawiać i zapomnieć o sobie. No ale jest to bardzo radykalny środek, który nie pomaga a raczej posiada skutki uboczne, dlatego Twój lekarz i farmaceuta stanowczo odmawiają tego typu terapii, bo to może zagrażać naszego życiu bądź zdrowiu. Jednak jest dobra rada:

www.lovethispic.com

Wszyscy czekamy na te upragnione wakacje, kiedy już nic nie będzie zajmowało naszej głowy, kiedy wszystkie puzzle naszej życiowej układanki będą już poukładane, kiedy wszystkie pozostawione za nami mosty przestaną się walić, kiedy wzejdzie piękne słońce, które raczej nas nie usmaży, kiedy uśmiechniemy się do ludzi promiennie a oni szczerze nam odpowiedzą. Bo przecież jak to powiedział Ryszard Riedel: „W życiu piękne są tylko chwile.”

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×