Ciekawe propozycje filmowe na piątkowy wieczór

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

1. „Gladiator”


http://www.filmweb.pl/Gladiator

Zdecydowanie najlepszy film ostatniej dekady. „Generał Maximus, jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić go swoim następcą na tronie. Taka decyzja nie podoba się prawowitemu dziedzicowi, Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z całą rodziną. Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Z walki na walkę zyskuje popularność, a na jego występy zaczyna przychodzić coraz więcej ludzi. Maximus jako gladiator wraca do Rzymu, by pomścić swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego, by dokonać zemsty, musi stać się największym bohaterem Imperium.”/cytat/

filmoowo.cba.pl

wallpapercave.com

2. „Odrobina nieba”


http://www.filmweb.pl/film/Odrobina+nieba-2011-541210

Kate Hudson wciela się w postać beztroskiej singielki Marley, która po serii przelotnych romansów poznaje wreszcie idealnego mężczyznę, przystojnego doktora Juliana – Gael Garcia Bernal. Niestety sielankę przerywa fakt, ze to właśnie ten doktor przekaże Marley informację, która zmieni jej życie na zawsze.. Czy miłość zwycięży w tej walce na życie i śmierć? Czy aby uniknąć cierpienia jesteśmy w stanie mimo wszystko cieszyć się obecną chwilą? Znakomita komedia nie pozostawi nawet obojętnego widza bez chusteczki. Gwarantowana seria wzruszeń, która może nam udowodnić, ze należy cieszyć się z każdej chwili, która nam pozostała.

sisters92.pl

www.helios.pl

 

3. „Listy do Julii”


http://www.filmweb.pl/film/Listy+do+Julii-2010-522827

Po przyjeździe do Verony na przedślubny miesiąc miodowy, młoda Amerykanka (Amanda Seyfried) poznaje grupę kobiet, które odpowiadają na listy wysłane do Julii Kapuleti, sławnej z tragedii Szekspira. Pewnego dnia Sophia niespodziewanie znajduje list wysłany w 1951 roku. Postanawia mimo tak dużego upływu czasu odpisać na niego i doradzić autorce listu. Ten list na zawsze zmienia jej życie,a także powoduje niezaplanowane wypadki, których nie da się uniknąć, ale mają szczęśliwe zakończenie.

www.filmweb.pl

chomikuj.pl

filmweb.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”


http://www.filmweb.pl/search?q=strasznie%20glosno,%20niesamowicie%20blisko

Wzruszający i przejmujący film Stephena Daldry’ego. Nominowany w dwóch kategoriach do OscaraŸ. W rolach głównych zagrali zdobywcy Nagrody Akademii Tom Hanks i Sandra Bullock oraz dwukrotnie nominowany do OscaraŸ Max von Sydow. W tym wielkim dziele reżyser mierzy się z największą katastrofą naszych czasów, zamachem z 11 września. To historia o chłopcu, który nie może pogodzić się z utratą swojego taty, a także tego, że nie pożegnał się z nim kiedy mógł.

filmweb.pl

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania strasznie głośno niesamowicie blisko

film.onet.pl

 

 

 

 

 

 

 

5. „Forever Strong”


http://www.filmweb.pl/film/Niez%C5%82omny-2008-365249

Film opowiada prawdziwą historię opartą na faktach. Rick Penning to dobrze rokujący gracz rugby w drużynie swojego ojca, Flagstaff. Niestety prowadzi nieodpowiedni tryb życia. Pali, pije oraz prowadzi pod wpływem, co powoduje wypadek samochodowy, w którym o mało co nie ginie jego dziewczyna. Po tym wydarzeniu trafia do poprawczaka, w którym nie chce się zaaklimatyzować. Jednak jego talent do gry nie jest w stanie ukrywać się przed światem. Chłopak zwraca uwagę trenera wrogiej drużyny Highland. Pomimo początkowych trudności, chłopak zmienia swoje nastawienie do trenera i całej drużyny, zmienia się i dojrzewa. Już wie, co jest w życiu najważniejsze, co powinien w nim pielęgnować a czego unikać.

www.fanpop.com

filmweb.pl

www.youtube.com

6. „Sherlock Holmes: Gra cieni”


http://www.filmweb.pl/film/Sherlock+Holmes%3A+Gra+cieni-2011-556864

Druga część przygód sławnego detektywa stworzonego przez A.C. Doyle, Sherlocka Holmesa. W rolę tę wciela się Robert Downey Jr. Jego oddanego przyjaciela dr Johna Watsona gra Jude Law. W tym filmie możemy zobaczyć równie bezwzględną i wybitną postać jak Holmes, czyli profesora Jamesa Moriarty’ego (Jared Harris). Bohaterowie prowadzą śledztwo, w którym okazuje się, że wszystkie poszlaki prowadzą do sławnego profesora . Niesamowite i zarazem zabawne przygody Holmesa i Watsona, którzy i tym razem postarają się ocalić świat z rąk zła i jego sprzymierzeńców.

stopklatka.pl

polki.pl

 

 

 

 

 

 

 

7. „Turysta”


http://www.filmweb.pl/film/Turysta-2010-484295

„The Tourist” to remake francuskiego thrillera „Anthony Zimmer” z 2005 roku. Obsada składająca się z najlepszych aktorów sprawia, że 2-godzinny seans staje się przyjemnością. Dodatkowo niesamowitą aurę tworzą krajobrazy Wenecji. Film pełen jest niespodzianek i tajemniczych zwrotów akcji. Amerykański turysta (Johnny Depp) niczego nie podejrzewając wdaje się w niebezpieczną znajomość z Elise(Angelina Jolie). Kobieta chce go wykorzystać, by wywabić z kryjówki nieuchwytnego przestępcę, z którym kiedyś miała romans. Sprytna kobieta nawet nie podejrzewa, że jej ukochany może być tak blisko.

filmweb.pl

 

film.wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. „Weronika postanawia umrzeć”


http://www.filmweb.pl/film/Weronika+postanawia+umrze%C4%87-2009-459178

Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści jednego z najbardziej uwielbianych pisarzy naszych czasów Paulo Coelho. Można by przypuszczać, że piękna i dobrze wykształcona Weronika Deklava ma w życiu wszystko, piękne mieszkanie w Nowym Jorku i dobrze płatną posadę. Jednak to czego jej brakuje to sens życia. Dlatego pewnego wieczora podejmuje decyzję o skróceniu go i odejściu. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że jej samobójczy plan się nie powiódł i lekarzom udało się ją uratować. Jednak i tak jej serce doznało nieodwracalnego uszczerbku, którego nie da się odwrócić. Mając przed sobą niewiele czasu, Weronika zaczyna odkrywać świat na nowo i patrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy. Niesamowity film o uczuciach i poszukiwaniu samego siebie w zakamarkach naszej duszy.

stopklatka.pl

 

 

 

 

kino.dlastudenta.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. „Hotel Marigold”

ispocklogic.wordpress.com


http://www.filmweb.pl/film/Hotel+Marigold-2011-590762

Bardzo ciekawa i wesoła brytyjska komedia. W podróż do Indii wyrusza nieznająca się grupa emerytowanych Anglików. Znaleźli oni ofertę niesamowitych wakacji w 5-gwiazdkowym hotelu. Gdy na miejscu okazuje się, że ich „luksusowy hotel” to budynek, który ze wszystkich stron się rozpada, emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i starają się odbudować to jakże piękne i zachwycające miejsce.

moviestorrents.net

deadline.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. „Avatar”


http://www.filmweb.pl/Avatar

bgr.com

Wielkie dzieło Jamesa Camerona, porównywane rozmachem do „Titanica”. Niesamowite efekty specjalne i obraz filmu sprawia, że od samego początku nie możemy oderwać oczu od historii głównych bohaterów. „Avatar” opowiada dzieje sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania władzy w nogach. Jednak czeka go nie lada wyzwanie, ponieważ musi wziąć udział w specjalnym militarnym programie o nazwie Avatar. Nawet nie podejrzewa, że będzie to największa przygoda jego życia. W rolach głównych możemy zobaczyć między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

 

Nawigacja po wpisie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×