Czekoladowe fondue vs. twarożek ze szczypiorkiem?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

www.polskatimes.pl

Nie spodziewałam się, iż ten nasz „największy” problem z dodatkowymi kilogramami zostanie porównany do słynnego Gala, który za pomocą magicznego napoju „rozwalał” Rzymian. Ba! On nawet nie musiał go pić, bo wpadł do kotła z miksturą kiedy był mały. Dochodzimy do sedna sprawy. Termin, który mam na myśli to: SYNDROM OBELIKSA.

Nasi czcigodni przyjaciele Francuzi uznali to za najodpowiedniejsze określenie, gdyż on sam twierdził, że ma tylko niewielki problem z nadwagą.

Gdy zaczęłam się nad tym głębiej zastanawiać to pytanie o wagę jest jeszcze gorsze od pytania o wiek. O to się kobiety nie pyta!

Rozmowa z jednej sesji fotograficznej, w której asystowałam brzmiała mniej więcej tak:

- To zdjęcie jest rewelacyjne!

- Mam na nich za duży tyłek..

- Mogę Ci go zmniejszyć w Photoshopie jeśli chcesz?

- Tak, to zrób to.

 Mimo tego, iż zdjęcie było rewelacyjne, taka decyzja została podjęta natychmiast bez mrugnięcia okiem. No cóż, w zasadzie rzecz biorąc dziewczyny pytane o swoją wagę albo ją zaniżają albo jej w ogóle nie podają. Co powoduje, że syndrom Obeliksa staje się coraz bardziej popularny. Mam koleżanki, które bez przerwy są na diecie, jedna prawie nic nie je, druga zajada się samymi owocami i jarskimi kotlecikami. Sama nie potrafiłabym być na żadnej diecie i jest to dla mnie idiotyczne.

Jedyne co można zrobić to regularnie ćwiczyć i jeść posiłki o tych samych porach oraz nie podjadać między nimi. I tyle, cała moja filozofia. Katowanie jakimiś dietami jest okropne zwłaszcza, że światem rządzi czekolada i desery, którym trudno się oprzeć. Dajmy spokój Obeliksowi, on sobie poradzi, ponieważ lubi się takim jakim jest. Poza tym żadna z nas tak nie wygląda i to dobrze, że jesteśmy inne i mamy różne sylwetki. Jak to się mówi: Uwierz w siebie a podbijesz świat! :)

  3 comments for “Czekoladowe fondue vs. twarożek ze szczypiorkiem?

 1. ~144
  29 sierpnia 2013 o 22:34

  To kiedy jakiś deser? :D

  • ~autorka
   31 sierpnia 2013 o 11:41

   Widzę, że ubiegam Twoje myśli nawet bez czytania :D

   • ~144
    4 września 2013 o 19:47

    Eh jak Ty mnie dobrze znasz :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×