Pomysły świąteczno-grudniowe

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

www.blog.timkominki.pl

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez wszystkich święta. W radiu słyszymy coraz więcej świątecznych piosenek i wokół nas jest wiele tego „wszystkiego świątecznego”. W związku z tym, iż koniec grudnia zbliża się pomalutku nastały także długie i zimne wieczory, w których nikt nie ma ochoty ruszyć się z domu. To najlepsza okazja, by usiąść z dobrą książką w fotelu z kocem i pyszną herbatą z cytryną. :D Podzielę się z wami moimi dwoma propozycjami. Co o nich sądzicie?

Oto one:

dedalus.pl

1) Luanne Rice „Srebrne dzwonki” – Historia młodej bibliotekarki i przystojnego handlarza choinek. Oboje mają bagaż ciężkich doświadczeń i brak chęci do tego, by cieszyć się z nadchodzących świąt. Catherine tęskni za swoim mężem i uważa, że bez niego ona sama nie może już cieszyć się z niczego. Świat jest dla niej próżnią, w której  nic się nie dzieje. Całe dnie wypełnia praca i pomoc w ośrodku dla biednych, a także spotkania z przyjaciółką. Natomiast Christian jest całkowicie oddany swojej choinkowej farmie w Nowej Zelandii. Nie zauważa marzeń swojego syna, który nie chce przejąć po ojcu rodzinnego interesu. Prowadzi to niestety do wielu nieprzyjemnych zdarzeń, które ciągną się przez bardzo długi okres czasu. I Catherine i Christy, tęsknią za czasami kiedy święta kojarzyły im się z miłością i ciepłem oraz był to dla nich czas spędzony z rodziną. Nie potrafią zaprzeczyć, że coś powoduje rodzącą się między nimi magię. Czy pozwolą dzięki temu obudzić się swoim marzeniom? Każda decyzja jest trudna, ale każde święta pozwalają obudzić nadzieję na lepsze jutro…

Propozycja dla tych, którzy wolą film:


http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awi%C4%85teczne+dzwonki-2005-252639

sherry-stories.blogspot.com

2) Kristin Hannah „Wyśnione szczęście”- Co może spowodować katastrofa samolotu? Wszystko! W jednym momencie całe nasze życie przesuwa się nad przed oczami i zaczynamy dostrzegać to, czego nie zauważaliśmy wcześniej. Tak samo było z Joy, główną bohaterką książki. Zdradzona przez męża nie chce spędzać świąt samotnie. Postanawia polecieć do maisteczka o nazwie Hope. Przygnieciona samotnością i brakiem sensu istnienia dzięki nieoczekiwanym zdarzeniom na nowo odkrywa kolory i czar Bożego Narodzenia.

Dwie propozycje na najbliższy weekend. Następnym razem zaproponuje coś innego. Zima to niesamowity czas, w którym można „połykać” wszystkie świąteczne książki, które nigdy nam się nie znudzą. Tak samo jest z filmami. Niezwykłe historie sprawiają, że w te mroźne wieczory uciekamy do miejsc z opowieści. Szukamy tak jak bohaterzy magii świąt i cieszymy się z ich szczęśliwego zakończenia. Pozorna ucieczka od rzeczywistości powoduje w nas dobry nastrój, który towarzyszy nam później cały czas. Przecież każdy z nas ma swój happy end, który może akurat będzie miał miejsce podczas świąt..

  1 comment for “Pomysły świąteczno-grudniowe

  1. ~orevuare
    6 grudnia 2013 o 22:56

    Hej. Intrygujący blog. Naprawde. Czuje, że dobrze trafiłam. Chętnie go odwiedze kolejny raz. Pozdrawiam i podziwiam. :)

    Z góry dziękuje i przeprszam, ale jestem tutaj nowa i zaczynam przygode z blogowaniem. Kazdy komentarz, wejście jest świetną motywacją. :)
    http://tak-przecietni.bloog.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×