Teatr życia!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×
635339446767051469

thesett16.pinger.pl

Ile razy się zastanawiamy czy to co czujemy, to co robimy ma wpływ na naszą przyszłość? Czy myślimy o tym, co robimy dla innych? Czy nasze uczynki są na pokaz a wiara tylko złudnym wrażeniem? Czy w dzisiejszych czasach w ogóle można wierzyć?

niebo istnieje

empik.com

Mimo tego, iż świat rozwija się w szaleńczym tempie takie pytania męczą nas nadal. Nie mamy na to wpływu. Staramy się żyć, każdy według własnej drabiny moralnej. Niektórzy boją się a drudzy z uśmiechem witają każdy kolejny dzień. Gdy umiera ktoś bliski zastanawiamy się dlaczego? Co takiego zrobił? I najważniejsze co się z nim teraz stanie? Czy pochłonie go czarna dziura wykopana na cmentarzu i marmurowy nagrobek, czy dalej pozostanie w sercach innych ludzi, czy ktoś będzie o nim pamiętał. W dzisiejszych czasach wiara jest trudna. Ciężka do zdefiniowania, jednak mimo wszystko nadaje sens naszemu życiu. Nawet jeśli to jest wiara w Latającego Potwora Spaghetti!

Ostatnio do kin trafiła ekranizacja książki pt. „Niebo istnieje.. naprawdę”. Jest to wzruszająca opowieść o chłopcu, który cudem przeżył operacje a także odbył podróż do nieba. I kiedy 4-latek zaczyna mówić, że widział Jezusa, jego konia i śpiewające anioły, ludzie myślą, że dziecko przeżyło traumę i zaczynają się z niego śmiać. Ojciec- pastor, który myślał, że wierzy z każdym dniem nie wie, co zrobić ani co powiedzieć w następnym kazaniu. Przecież jak 4-latek, który nie potrafi wymyślić aż takiej historii, mówi o tym, co widział oraz co zdarzyło się naprawdę. A tego nikt mu nie opowiadał. Widział ojca, który krzyczy na Boga, mamę która dzwoni do przyjaciół prosząc o modlitwę, swoją zmarłą w brzuszku mamy siostrę a nawet dziadka „Popa”. Skąd takie małe dziecko może to wiedzieć? I wtedy zaczynamy naprawdę zastanawiać się czy niebo istnieje naprawdę? Czy jest to wymysł, bujna wyobraźnia czy prawda? W takim wypadku nasze obecne życie na Ziemi jest niczym w porównaniu do tego, co czeka nas po śmierci. Tylko czy potrafimy w to uwierzyć?

akiane-jc

Czy to naprawdę On? „Książe Pokoju” autorstwa Anne Kramarik.

Wiele odpowiedzi można uzyskać oglądając właśnie film pt.”Niebo istnieje naprawdę”. Zwłaszcza, że jest oparty na faktach. Skłania do refleksji i nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Wbija się nam do głowy niczym gwóźdź i drąży czy naprawdę istnieje życie po śmierci i w co powinniśmy wierzyć. Jak najbardziej film godny polecenia i obejrzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×